PLL LOT po raz pierwszy przewiozły ponad 10 mln pasażerów w ciągu roku

W 2019 r. polski przewoźnik pierwszy raz w historii przewiózł 10 mln pasażerów. Taki wynik to efekt m.in. uruchomienia 15 nowych połączeń i zwiększenia częstotliwości lotów.

zdjęcie: EQRoy / Shutterstock

– Kiedy rozpoczęliśmy wdrażanie strategii rentownego wzrostu, zapowiedzieliśmy podwojenie skali działalności do 2020 r. Mam przyjemność ogłosić, że zrealizowaliśmy tę obietnicę jeszcze przed czasem. W ciągu ostatnich czterech lat przewieźliśmy ponad 230 proc. więcej osób i dzisiaj LOT-em podróżuje już 10 milionów pasażerów w skali roku! Osiągnęliśmy ten sukces mimo wielu wyzwań, co pokazuje skuteczność zarządzania, ogromne zaangażowanie pracowników i rosnącą chęć podróżowania LOT-em wśród coraz większej liczby pasażerów. Nowy rekord w jubileuszowym roku 90-lecia LOT-u to dla nas symboliczna chwila – powiedział Rafał Milczarski, prezes zarządu PLL LOT.

Od 2016 r. przewoźnik wprowadza strategię rentownego wzrostu, dzięki której stał się liderem przewozów lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu kilku miesięcy, LOT uruchomił cztery połączenia dalekiego zasięgu – z Budapesztu do Seulu i z Warszawy do Delhi, Miami i Kolombo. Polskie linie zapowiedziały, że w 2020 r. zaczną latać m.in. z Warszawy do San Francisco i z Krakowa do Nowego Jorku.

– Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy nami latają – to właśnie dla Nich rozwijamy się i otwieramy nowe połączenia. Naszym celem jest by stać się największą linią w Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego obiecuję, że przed nami kolejne nowości, które pozwolą nam bić rekordy – dodał Milczarski.

Źródło: pasazer.com / pb.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.