PLL LOT nie polecą z Gdańska do Krakowa

Polski przewoźnik został wygryziony przez konkurencję. Jak poinformował LOT, w letniej siatce nie pojawi się krajowe połączenie z Gdańska do Krakowa.

Foto: Kuba Bożanowski/ Unsplash

Połączenie między Gdańskiem a Krakowem było jednym z ważniejszych na mapie krajowych lotów LOT-u, a także jednym z najczęściej wybieranych przez pasażerów. Decyzja o niewznowieniu połączenia jest o tyle ważne, że było ono realizowane przez piętnaście ostatnich lat i stało się nieodłącznym elementem letniej siatki przewoźnika.

Jak wyjaśnili przedstawiciele LOT-u, przyczyną decyzji był ruch konkurencji. Ryanair poinformował, że od 27 marca br. przez cały sezon letni będzie realizował połączenie z Gdańska do Krakowa aż siedem razy w tygodniu. Samoloty irlandzkiego przewoźnika będą latały na tej trasie w godzinach wieczornych.

Biznes lotniczy w Polsce, jak również w wielu innych krajach jest bardzo konkurencyjny i zmienny, a decyzje przewoźników zawsze kierowane są przez potrzeby rynkowe. W tym przypadku, Ryanair skutecznie powiększył swoją przewagę na LOT-em, zyskując większą liczbę potencjalnych klientów.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.