PLL LOT będą przewozić ryby akwariowe ze Sri Lanki

Polski przewoźnik będzie transportował rybki akwariowe na nowo otwartym połączeniu z Kolombo do Warszawy. Żyjątka będą przewożone w specjalnym zabezpieczeniu.

zdjęcie: LOT

Kilka dni temu, polskie linie lotnicze odbyły swój pierwszy rejs ze stolicy Polski do Sri Lanki. Jest to sezonowe połączenie, które będzie realizowane trzy razy w tygodniu do 28 marca 2020 r. Za niedługo, LOT oprócz przewozem osób, zajmie się transportem ryb.

– Od kilku lat rozwijamy cargo. Jest to ważna część naszego biznesu lotniczego. Na lotach ze Sri Lanki będziemy wozić ryby akwariowe. Rafa koralowa, która roztacza się wokół Sri Lanki, jest jedną z najatrakcyjniejszych na świecie, z ciekawą fauną i florą. Ryby akwariowe będą przewożone naszymi samolotami w specjalnych warunkach – powiedział Michał Fijoł, wiceprezes spółki ds. handlowych.

Oprócz tego, polski przewoźnik może liczyć na transport innych produktów, np. herbaty i soków owocowych, co przyczyniłoby się do wzrostu eksportu tych dóbr.

 – Na pewno będzie to oznaczać zbliżenie obu narodów, a także zwiększenie współpracy gospodarczej. Mam nadzieję, że w tym również eksportu polskich produktów, w szczególności żywności wysoko przetworzonej, która często znajduje się w tutejszych hotelach – stwierdził Adam Burakowski, Ambasador Polski w Sri Lance.

Dreamlinery polskiej linii lotniczej, będą startowały z Lotniska Chopina o godz. 14.25 w środy, piątki i niedziele z lądowaniem na lotnisku w Kolombo o 4.15 czasu lokalnego. W drodze powrotnej maszyny będą startować ok. godz. 8.05 w poniedziałki, czwartki i soboty – do Warszawy przylecą około godziny 14.

Źródło: PAP

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.