Plaża Nawajo na Zakinthos pozostanie zamknięta dla turystów

Turystom planującym wakacyjny wypoczynek na greckiej wyspie Zakinthos przyjdzie się zmierzyć z nieprzyjemną wiadomością – popularna plaża Nawajo pozostanie zamknięta dla odwiedzających w tym roku.

Foto: Stijn de Vries/ Unsplash

Wszyscy odwiedzający Zakinthos w tym sezonie powinni być świadomi ograniczeń dotyczących plaży Nawajo i podążać za wszelkimi zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa wydawanymi przez lokalne władze. Ochrona bezpieczeństwa turystów pozostaje priorytetem dla miejscowych władz oraz ekspertów zajmujących się ochroną środowiska i dziedzictwem naturalnym wyspy.

Plaża Nawajo na Zakinthos – dlaczego jest zamknięta?

Plaża Nawajo, ciesząca się zwykle dużym zainteresowaniem turystów ze względu na swoje malownicze położenie i turkusowe wody Morza Jońskiego, będzie niedostępna dla publiczności w tym sezonie. Decyzja o zamknięciu została podjęta po szczegółowej ocenie ryzyka osuwisk, które mogą zagrażać bezpieczeństwu odwiedzających.

Grupa ekspertów, którzy przeprowadzili kontrolę na plaży Nawajo, zaleciła zamknięcie z uwagi na istniejące zagrożenia związane z erozją klifów otaczających plażę. Eksperci wskazują również na zniszczenia wraku na plaży, co dodatkowo zwiększa ryzyko dla turystów.

Decyzja o zamknięciu plaży Nawajo jest częścią stałego procesu monitorowania bezpieczeństwa na miejscu, który odbywa się dwa razy w roku. Wprowadzenie tej ścisłej kontroli ma na celu ochronę turystów przed potencjalnymi niebezpieczeństwami związanymi z osuwiskami i stanem infrastruktury na plaży.

Źródło: ekathimerini.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.