Pierwszy raz w historii Kraków obsłużył milion pasażerów w miesiąc!

Lotnisko Kraków-Balice osiągnęło 31 maja rekordowy wynik. Po raz pierwszy w historii w jednym miesiącu port lotniczy w Balicach obsłużył ponad milion pasażerów.

Fot: Kraków Airport, Facebook

Piątek (31 maja 2024) zostanie na zawsze zapamiętany przez krakowskie lotnisko w Balicach. To właśnie w tym dniu, na sam koniec miesiąca lotnisko Kraków-Balice obsłużyło historycznego, milionowego pasażera w miesiącu maj. To pierwsze przekroczenie miliona pasażerów w miesiącu w krakowskim porcie lotniczym.

Rekord na lotnisku Kraków-Balice: ponad milion pasażerów w maju!

Pani Alicja 31 maja mogła doświadczyć zaszczytu bycia pierwszą w historii milionową pasażerką w miesiącu. To historyczne nie tylko dla krakowskiego lotniska, ale i dla wszystkich polskich i europejskich lotnisk z najbliższego regionu.

To kolejna oznaka szybkiego rozwoju krakowskiego lotniska i następna przesłanka, że bez rozbudowy proces rozwoju portu lotniczego w Balicach może szybko się zatrzymać.

Źródło: Kraków Airport, Facebook

Parking przed terminalem lotniska w Balicach/ Tło: Piviso.com 

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.