Pierwszy hostel na kołach już w trasie!

W czwartek 8 sierpnia z Kolonii ruszył w stronę Saalburga-Ebersdorf pierwszy na świecie mobilny hostel o wdzięcznej nazwie #JugendherbergeMobil. Projekt schroniska młodzieżowego, które będzie przemierzało niemieckie autostrady, narodził się przy okazji kolejnej edycji SonneMondSterne Festival (ang. Sun Moon Star Festival), czyli jednej z największych i najstarszych w Europie imprez poświęconych muzyce elektronicznej.

Festiwal odbywa się od 8 do 13 sierpnia, i właśnie w tych dniach dwunastu szczęśliwców mogło darować sobie spanie w namiotach na rzecz autokaru, w którym cieszyli się nielimitowanym Wi-Fi, pokojem wspólnym, konsolą do gier, kuchnią, łazienką i oczywiście łóżkami. Za pomysł odpowiada Niemieckie Stowarzyszenie Schronisk Młodzieżowych (DJH). Na social mediach organizacji pojawiła się informacja o możliwości skorzystania z mobilnego hostelu zupełnie za darmo. Uczestnicy zostali wybrani w ramach loterii. Podczas 40-tysięcznego festiwalu wystąpili m.in. Calvin Harris, Armin van Buuren, DJ Snake, Kontra K oraz Marteria & Casper.

Zdjęcie: materiały prasowe

Przyszłość mobilnego hostelu bynajmniej nie stoi pod znakiem zapytania. DJH zapowiada, że schronisko będzie dostępne przy okazji następnych festiwali. Co do ceny pobytu nie wydano jeszcze oficjalnego oświadczenia. Wiadomo jednak, że kilka uniwersytetów zapowiedziało już swoje zainteresowanie wynajęciem autokaru na potrzeby wyjazdów studenckich, a niemieckie gminy są gotowe na przyjmowanie festiwalowej młodzieży z zagranicy właśnie w mobilnym hostelu. Pomysłodawcy podkreślają, że projekt ma być odpowiedzią na drogie i często bukowane w okresie festiwalowym hotele w centrach dużych miast. 

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.