Pierwsze autonomiczne taksówki na świecie wyjadą na chińskie ulice

W Chinach firma Baidu jako pierwsza na świecie dostała pozwolenie na wypuszczenie na ulicę i komercyjne użytkowanie autonomicznych samochodów do przewozu pasażerów. Autonomiczne taksówki-roboty wyjadą na ulice chińskiego miasta Cangzhou.

Fot: chiny24.pl

Baidu to gigant technologiczny z Pekinu, który oprócz posiadania najpotężniejszej przeglądarki internetowej w Chinach, jest też przodującą firmą w dziedzinie innowacji internetowych oraz w branży sztucznej inteligencji.

Tym razem Baidu poinformowało, że dostało pozwolenie na komercyjne użytkowanie samochodów autonomicznych w biznesie taksówkarskim.

Flota 35 samochodów bez człowieka za kierownicą będzie przewozić klientów po mieście Cangzhou w północnych Chinach.

Samochody podróżujące samotnie po chińskich drogach nazywają się Apollo Go Robotaxi. W intensywnych testach udowodniły, że potrafią jeździć same, i być przy tym bezkolizyjne. Teraz czas na ostateczną próbę na prawdziwych drogach i z prawdziwymi klientami!

Źródło:

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.