Peru znosi wszystkie restrykcje wjazdowe

Peruwiańskie władze poinformowały o zakończeniu stanu wyjątkowego. Oznacza to zniesienie ograniczeń wjazdowych, w tym m.in. okazywanie negatywnego wyniku testu czy dowodu szczepienia przeciwko COVID-19.

Lima, foto: Willian Justen de Vasconcellos/ Unsplash

Kolejny kraj Ameryki Południowej ogłosił zniesienie restrykcji związanych z koronawirusem. Po Argentynie, Ekwadorze, Gujanie i Paragwaju przyszedł czas na Peru. Rząd tego kraju zakończył stan wyjątkowy, a co za tym idzie zlikwidował szereg obostrzeń.

Od 1 listopada wszystkie osoby podróżujące na terytorium Peru nie muszą już przedstawiać dowodu szczepienia czy negatywnego wyniku testu na COVID-19. Co więcej, zlikwidowano obowiązek wypełniania deklaracji podróżnego, a także zakładania maseczek w miejscach publicznych.

Pierwsze ograniczenia z powodu pandemii koronawirusa zostały wprowadzone przez władze Peru wiosną 2020 roku. Od tego czasu sytuacja epidemiologiczna była stale monitorowana, a restrykcje były stopniowo luzowane.

Pełną listę państw bez restrykcji znajdziesz TUTAJ.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.