Peru całkowicie znosi zakaz lotów międzynarodowych!

Prezydent Peru Martin Vizcarra ogłosił w piątek, że ​​międzynarodowe połączenia lotnicze zostaną wznowione od 5 października 2020 r.

Machu Picchu, zdjęcie: Adriana Aceves/ Unsplash

Niedawno informowaliśmy o planach zniesienia przez peruwiańskie władze lotów tylko do nielicznych krajów i w ograniczonej ilości. 25 września rząd postanowił zmienić zdanie i ogłosił, że wznowienie lotów nastąpi do wszystkich krajów, z których linie oferują połączenia.

Osoby przybywające do Peru będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany w ciągu 48 godzin przed wyjazdem. 

Mimo ogłoszenia daty zniesienia zakazu lotów międzynarodowych, Peru nie rezygnuje z obostrzeń dotyczących życia społecznego. Od poniedziałku do niedzieli na terenie całego kraju obowiązuje godzina policyjna od 23:00 do 4:00. Wyjątek stanowią niektóre regiony, w których okres ten trwa już od godz. 20:00, a w niedzielę obowiązuje całodobowa kwarantanna – listę regionów tych możesz znaleźć TUTAJ. Ponadto, nadal nakazuje się zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

Obecnie w Peru stwierdzono ponad 800 tys. zakażeń koronawirusem, zmarło 32 142 osoby. 

Źródło: GardaWorld

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Interesuje się piłką nożną oraz - co nie może dziwić - ekonomią. Jego marzeniem jest zwiedzić Azję, a także przejechać legendarną Route 66.