Pęknięta szyba w kokpicie samolotu Enter air. Maszyna awaryjnie lądowała w Grecji

W niedzielę, 5 listopada, pasażerowie linii lotniczej Enter Air przeżyli chwile grozy, kiedy samolot lecący z Marsa Alam w Egipcie do Katowic awaryjnie lądował na lotnisku w Atenach. Przyczyną lądowania był incydent związany z pękniętą szybą w kokpicie samolotu.

Zobacz również: Podróżnicze newsy

Foto: Anna Zvereva/ Flickr

Awaryjne lądowanie samolotu enter air

Maszyna, która miała dostarczyć pasażerów do Polski, niestety musiała przerwać swą trasę na lotnisku w stolicy Grecji. Pęknięcie szyby w kokpicie jest sytuacją, która zawsze wymaga natychmiastowej interwencji ze względów bezpieczeństwa, choć na szczęście w tym przypadku wszystko zakończyło się pomyślnie.

Awaryjne lądowanie enter air – peknieta szyba w kokpicie

Zarówno załoga, jak i pasażerowie samolotu, przebywający na pokładzie Enter Air, wrócili do Polski wieczorem tego samego dnia innym samolotem, bez żadnych uszczerbków na zdrowiu. Sytuacja została sprawnie opanowana dzięki profesjonalizmowi załogi i procedurom bezpieczeństwa stosowanym w takich sytuacjach.

Źródło: tvn24.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.