Pegasus poleci z Krakowa do Ankary

Tureckie linie lotnicze Pegasus wystartuje od 10 lipca z nowym połączeniem do Turcji z Polski. Loty z Krakowa do stolicy Turcji, Ankary, będą wykonywane z częstotliwością dwóch rotacji w tygodniu.

W ostatnim czasie dwa polskie miasta zyskały połączenia ze stolicą Turcji – w pierwszej kolejności trafiło na Warszawę, teraz dołącza do niej Kraków. Loty do Ankary obsługuje nowa na naszym rynku linia Pegasus Airlines, jedna z największych tureckich linii lotniczych.

Połączenie do Ankary ze stolicy Małopolski wystartuje już 10 lipca i będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki. Lot w jedną stronę ma potrwać dwie godziny i 30 minut.

Pegasus jest nowym przewoźnikiem w Polsce, jeśli bierzemy pod uwagę loty komercyjne. Wcześniej ten turecki przewoźnik rotował z naszego państwa jedynie czarterowo. Teraz przypuszcza dużą ofensywę na polskim rynku. Sama Ankara jest świetną bazą wypadową do zwiedzania reszty Turcji, szczególnie jej wschodnich rubieży.

Źródło/ Tło: ekrem osmanoglu, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.