Pasażerka założyła 2,5 kg ubrań, ponieważ nie chciała zapłacić za bagaż…

Gel Rodriguez, która leciała tanią linią lotniczą, znalazła sposób, jak przechytrzyć przewoźnika. Aby nie płacić za nadbagaż, postanowiła założyć na siebie ponad 2 kg ubrań. Facebookowy post dziewczyny bardzo szybko stał się popularny – został udostępniony ponad 20 tys. razy.

zdjęcie: Facebook

W ostatnim czasie, niektórzy pasażerowie, którzy nie chcą płacić dodatkowo za bagaż, próbują założyć na siebie większość ubrań z walizki. Na podobny pomysł wpadła pochodząca z Filipin Gel Rodriguez, która na lotnisku zorientowała się, że jej walizka jest za ciężka.

Jak się okazało, jej bagaż podręczny ważył 9 kg, podczas gdy dopuszczalny limit w linii lotniczej wynosił 7 kg. Aby nie płacić za nadbagaż, kobieta założyła na siebie część zawartości walizki i w efekcie… waga bagażu spadła do 6,5 kilogramów. 

– Było naprawdę gorąco, więc nie polecam innym powtarzania tego, co ja zrobiłam – powiedziała Gel Rodriguez.

Obywatelka Filipin nie zdradza jednak, jaką dokładnie linię lotniczą udało jej się przechytrzyć. Większość osób uznała pomysł pasażerki za bardzo udany i błyskotliwy. Sama Rodriguez nie jest przekonana do realizacji tego pomysłu po raz drugi. 

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.