Pasażerka udawała chorą, żeby dostać lepsze miejsce w samolocie

Samolot linii American Eagle zawrócił zaraz po tym, jak jedna z pasażerek chcąc zająć wygodniejsze miejsce, zaczęła symulować chorobę. 

zdjęcie: Shutterstock

Do niecodziennej sytuacji doszło na trasie z Pensacoli do Miami. Jedna z kobiet, która leciała lotem 3508 na pokładzie American Eagle poprosiła o pomoc obsługę samolotu. Twierdziła, że nie może oddychać. Liczyła, że dzięki temu załoga przesadzi ją na miejsce typu XXL.

Pilot dowiedziawszy się o sytuacji zdrowotnej jednej z pasażerek, postanowił wrócić do Pensacoli. Dopiero po nieplanowanym lądowaniu, kobieta przyznała się, że problemy z oddychaniem były zmyślone, a ona chciała w ten sposób wyłudzić lepsze miejsce. Pasażerka została aresztowana przez tamtejsze służby. 

– Lot wystartował o 5:43 i wylądował z powrotem w Pensacoli o 6:26. Po usunięciu pasażera przez organy ścigania i personel medyczny, samolot ponownie wystartował o 7:41 – poinformowało biuro prasowe American Airlines.

Źródło: fly4free.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.