Pasażer złamał nogę podczas turbulencji w trakcie lotu

Nieszczęśliwy wypadek na pokładzie samolotu linii Air New Zealand z Bali do Auckland skutkował poważnym złamaniem nogi u jednego z pasażerów. Do zdarzenia doszło podczas turbulencji, gdy 47-letni mężczyzna wracał z toalety do swojego miejsca.

Foto: Sébastien Goldberg/ Unsplash

Nieszczęśliwe wydarzenie miało miejsce zaledwie 30 minut po starcie międzynarodowego lotu linii Air New Zealand z Bali do Auckland. Pasażer, będąc poza swoim miejscem, doznał obrażeń podczas turbulencji, gdy samolot wpadł w gwałtowne wstrząsy.

Pasażer złamał nogę podczas lotu Air New Zealand

Incydent wydarzył się po wygaśnięciu kontrolki pasów bezpieczeństwa w samolocie Boeing 787-9 Dreamliner. Mężczyzna, będąc w drodze powrotnej z toalety, doznał złamania kości piszczelowej i strzałkowej. Mimo że pilot przeprosił pasażerów za zaistniałą sytuację, mężczyzna musiał wytrzymać ból przez sześć i pół godziny, gdy samolot kontynuował swój lot.

Na szczęście na pokładzie znajdował się lekarz, który udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu. Po lądowaniu w Auckland, ratownicy medyczni czekali na terminalu międzynarodowym, aby zapewnić dalszą opiekę rannemu pasażerowi.

Źródło: nzherald.co.nz/

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.