Paryż: droższe bilety do Luwru

Luwr w Paryżu, jedno z najważniejszych muzeów na świecie, ogłosiło podwyżki cen biletów wstępu. Jednorazowe wejściówki do tego paryskiego obiektu kulturalnego podrożeją o pięć euro.

Foto: DAT VO/ Unsplash

Decyzja o podwyżce cen biletów wstępu do Luwru spotkała się z szerokim zainteresowaniem. Od 15 stycznia 2024 roku wejściówki podrożeją o pięć euro, co oznacza wzrost z 17 euro do 22 euro. Władze muzeum podkreślają, że wzrost cen jest konieczny w kontekście rosnącej liczby odwiedzających. Laurence des Cars, dyrektor muzeum, wyraziła oczekiwania co do kolejnego rekordowego roku pod względem liczby zwiedzających. Już od początku bieżącego roku Luwr odwiedziło 8,7 miliona osób, z czego aż 3,6 miliona skorzystało z możliwości bezpłatnych odwiedzin.

Zmiany w cenniku biletów mają być także związane z planami organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych w muzeum. Wśród nich znajdą się wieczory ze sztuką, festiwale, wycieczki z przewodnikiem czy także wizyty szkolne. Władze Luwru tłumaczą wzrost cen koniecznością pokrycia dodatkowych kosztów związanych z organizacją tych inicjatyw. Więcej wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych to również odpowiedź na rosnące zainteresowanie Luwrem jako miejscem spotkań ze sztuką i historią.

Źródło: fly4free.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.