Paryż: Disneyland otwarty od 15 lipca

W związku z łagodzeniem obostrzeń we Francji, władze zdecydowały się na stopniowe otwieraniu parku rozrywki Walta Disneya.

,,Otwarcie Disneylandu, który jest jednym z czołowych pracodawców we Francji i jedną z najliczniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Europie, to ważny krok w kierunku ożywienia branży turystycznej i rekreacyjnej we Francji” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez związek zawodowy i związek pracodawców Syndicat National des Espaces de Loisirs, d’Attractions et Culturels (SNELAC).

Jak informuje Disney, od połowy lipca mają działać oba parki – Disneyland Park i Walt Disney Studios, a także hotel Disney’s Newport Bay Club, wioska Disney Village, sklepy i punkty gastronomiczne. Ponadto, 20 lipca nastąpi otwarcie hotelu Disney’s Cheyenne.

Park będzie działał w nowym reżimie sanitarnym. Zasady bezpieczeństwa, które wprowadzi Disneyland, to m.in. ograniczona liczba zwiedzających, zamknięcie placów zabaw i niektórych atrakcji oraz nakaz zakrycia twarzy przez pracowników i osoby powyżej 11. roku życia.

Bilety można już kupić na stronie internetowej parku.

Źródło: Rzeczpospolita

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.