Opłaty za wejście na słynną włoską plażę

Władze sardyńskiego miasteczka Stintino postanowił wprowadzić płatny wstęp na plażę La Pelosa, która jest główną atrakcją wyspy.

zdjęcie: Shutterstock

Na początku, bilety zostaną wprowadzone na okresu próbny. Jak twierdzi burmistrz Stintino, eksperci informują o możliwym  wystąpieniu szkód spowodowanych przeludnieniem. Dzięki opłatom, władze mogłyby zorganizować nadzór na plaży. Narazie nie wiadomo, ile będzie kosztował bilet.

– Bilety pozwolą nam pokryć wydatki związane z utrzymaniem Pelosy, a także rozdzielić wpływy na utrzymanie i czyszczenie innych plaż – powiedziała radna Francesca Demontis.

Obecnie, na plażę nie można wnosić własnych ręczników i toreb. Ma to na celu zahamowanie utraty piasku, który znika w ogromnych ilościach. Za zbieranie kamyczków grozi grzywna w wysokości do 5 tys. euro.

La Pelosa znajduje się na Sardynii, 50 km od Sassari. Jest najsłynniejszą plażą na wyspie. Co roku odwiedza ją kilka tysięcy osób.

Źródło: onet.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.