Oman wprowadza zmiany dla osób ubiegających się o wizy pracownicze

Królewska Policja Omanu ogłosiła istotne zmiany w procesie uzyskiwania wiz pracowniczych. Nowe regulacje zakładają zawieszenie konwersji wiz turystycznych i wizytacyjnych na wizy pracownicze dla osób wszystkich narodowości, włączając w to także obywateli Polski.

Zobacz również nasze inne podróżnicze newsy.

Oman, foto: Julius Yls/ Unsplash

Oman wizy pracownicze

Oman, jako cel turystyczny i miejsce pracy, zdobywa coraz większą popularność wśród podróżujących i pracujących za granicą. Jednakże z powodu wzrastającej liczby migracji, omanische władze postanowiły wprowadzić te zmiany, aby uregulować proces uzyskiwania wiz pracowniczych.

Dawniej osoby przybywające do Omanu jako turyści mogły przekształcić swoje wizy turystyczne w wizy pracownicze. Jednak teraz taka konwersja została zawieszona, a wszyscy ubiegający się o wizy pracownicze będą musieli podjąć to działanie jeszcze przed przybyciem do Omanu. Nowe przepisy zaczęły obowiązywać od 31 października.

Mimo tych zmian, Oman wciąż pozostaje atrakcyjnym miejscem zarówno dla turystów, jak i dla zagranicznych pracowników, a nowe regulacje mają na celu przede wszystkim uporządkowanie procesów migracyjnych w kraju.

Źródło: timeoutabudhabi.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.