O’Leary żegna się ze stanowiskiem prezesa Ryanaira. Kto go zastąpi?

Znany z kontrowersyjnych chwytów marketingowych Michael O’Leary odchodzi ze stanowiska prezesa spółki Ryanair. Zastąpi go Edward Wilson.

O’Leary związany jest z irlandzkim przewoźnikiem od 1988 roku. Do tej pory piastował urząd dyrektora generalnego linii. Po ustąpieniu ze stanowiska będzie kierował całym holdingiem, w którego skład wchodzą: irlandzka spółka Ryanair DAC, Ryanair UK, austriacka Lauda, polski Buzz oraz Malta Air. 

Zdjęcia: materiały prasowe Ryanair

Nowym prezesem ma zostać Edward Wilson, związany z linią od przeszło 22 lat. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora ds. personalnych. Jest również odpowiedzialny za relacje przewoźnika ze związkami zawodowymi. Wcześniej piastował urząd dyrektora ds. kadr i lotów i kierownika działu kadr. Przed współpracą z Ryanairem był managerem zasobów ludzkich w Gateway 2000. Ma również doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z HR-em w instytucjach finansowych. Wilson będzie bezpośrednio raportował swoją pracę O’Leary’emu. 

— Mamy nadzieję, że będzie rozwijać linię wykorzystując skuteczne usprawnienia, które rozwijaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, zwłaszcza że wkraczamy w bardzo trudne czasy – skomentował wybór Wilsona.

W liście do pracowników O’Leary zwrócił uwagę na wyzwania, jakimi jest Brexit, czy kryzys i uziemienie boeingów 737 MAX, które zmusiły Ryanaira do zamknięcia niektórych baz operacyjnych. 

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.