Oktoberfest zmienia lokalizację. Impreza zostanie przeniesiona do Dubaju

Według informacji podanych przez niemieckie media, organizatorzy Oktoberfest pragną przenieść tegoroczny festyn z Niemiec do Dubaju. Jak ustalili dziennikarze ,,Bild”, na imprezę mają przylecieć m.in. Pamela Anderson, Arnold Schwarzenegger i Lothar Matthäus.

Oktoberfest, foto: holzijue/ Pixabay

Po odwołaniu zeszłorocznego Oktoberfest organizatorzy pragną, aby w tym roku impreza się jednak odbyła. Co ciekawe, ze wstępnych informacji wynika, że Oktoberfest 2021 zostanie przeniesiony do Dubaju. Potwierdził to Charles Blume, czyli jedna z osób zaangażowanych w projekt, a zarazem szef jarmarku bożonarodzeniowego w Berline.

Tegoroczny największy festiwal ludowy na świecie ma zostać zorganizowany na terenie o powierzchni ok. 420 tys. metrów kwadratowych nieopodal Dubai Marina. Alkohol byłby podawany tylko i wyłącznie na tym terenie, a osoby spożywające go musiałyby być transportowane do hoteli w specjalnych busach, tak aby nie doszło do łamania tamtejszych przepisów i zwyczajów. Prawdopodobnie impreza rozpocznie się 7 października, a zakończy pod koniec marca 2022 r.

Warto również zaznaczyć, że na Oktoberfest mają przybyć takie osobistości jak Pamela Anderson, Arnold Schwarzenegger i Lothar Matthäus.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.