Oficjalnie: USA otwiera się na podróżnych od 8 listopada

Jak poinformował Kevin Munoz z Białego Domu, od 8 listopada Stany Zjednoczone otworzą granice dla zaszczepionych podróżnych ze wszystkich krajów.

Foto: Nik Shuliahin/ Unsplash

Zgodnie z ogłoszeniem wydanym przez zastępcę rzecznika Białego Domu, USA zaczną wpuszczać podróżnych od 8 listopada. Aby jednak przekroczyć granicę tego kraju, będzie potrzebny dokument potwierdzający przebycie szczepienia, a także negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany w ciągu trzech dni przed odlotem. 

– Nowa polityka dotycząca podróży, która wymaga szczepień dla zagranicznych podróżnych do USA rozpocznie się 8 listopada. To ogłoszenie i data dotyczą zarówno międzynarodowych podróży lotniczych, jak i lądowych – napisał na Twitterze Munoz.

Z kolei Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zapowiedziały, że uznawane będą tylko te szczepionki, które zostały zatwierdzone przez amerykański rząd oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.