Oficjalnie: Ethiopian Airlines uruchomią połączenie z Warszawy!

Oficjalnie ogłoszono uruchomienie regularnego połączenia z Warszawy do Addis Abeby, stolicy Etiopii. To znaczące wydarzenie oznacza pierwsze stałe połączenie lotnicze między Polską a Etiopią.

Foto: byeangel/ Flickr

Ethiopian Airlines potwierdziły, że rozpoczną regularne połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie do stolicy Etiopii, Addis Abeby. To pierwsze stałe połączenie między Polską a Etiopią, które z pewnością ułatwi podróżującym dostęp do tego kraju Afryki Wschodniej.

Informacje o zainteresowaniu Ethiopian Airlines uruchomieniem połączenia z Warszawą krążyły już od pewnego czasu. Wprowadzenie tej trasy jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie podróżnych na bezpośrednie połączenie między Polską a Etiopią, a także potwierdza atrakcyjność Warszawy jako ważnego węzła komunikacyjnego w Europie Środkowej.

Pierwsze rejsy na nowej trasie z Warszawy do Addis Abeby są zaplanowane na lipiec 2024 roku. Choć dokładna częstotliwość lotów nie jest jeszcze znana, linie obiecały, że szczegóły te będą dostępne wkrótce w systemie rezerwacyjnym.

Źródło: polish-airports.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.