Oficjalnie: airBaltic poleci z Wilna do Dubaju

Łotewskie linie lotnicze airBaltic już oficjalnie potwierdziły swoją nową trasę z Wilna do Dubaju. Połączenie wystartuje już 1 listopada i będzie realizowana Airbusami A2020.

Już na początku maja airBaltic ogłosiło swoją chęć do wykonywania lotów do Dubaju. Teraz łotewski przewoźnik dostał oficjalną zgodę litewskiego rządu na uruchomienie nowego połączenia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich ze stolicy Litwy. To będzie druga najdłuższa trasa w siatce przewoźnika, zaraz po trasie Ryga – Dubaj.

Połączenie z Wilna do Dubaju wystartuje 1 listopada i będzie wykonywane dwa razy w tygodniu: w środy i soboty. Czas przeloty w jedną stronę będzie wynosić około 6 godzin i 35 minut. Cenowo bilety mają być bardzo przystępne i zachęcić pasażerów do korzystania z airBaltic. Kupić je można bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Źródło/ Tło: Christoph Schulz, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.