Od dziś na lotnisku Chopina po przylocie można wykonać szybki test i uniknąć kwarantanny!

Od 30.03 (wtorek) dostępne są dwa nowe punkty na Lotnisku Chopina w Warszawie, w których możemy wykonać test na obecność COVID-19 jeszcze przed opuszczeniem lotniska. Test jest szybki, o wiele tańszy niż PCR, a negatywny wynik automatycznie zwalnia z kwarantanny.

Fot: Lotnisko Chopina Facebook

Od 30.03 pasażerowie wlatujący do Polski będą mogli wykonać test w kierunku COVID-19 jeszcze przed opuszczeniem lotniska Chopina w Warszawie. Negatywny test zwalnia z kwarantanny, zarówno osoby podróżujące ze strefy Schengen, jak i non-Schengen.

Pierwszy z punktów pobrań jest zlokalizowany przy Gate 34-36, przed kontrolą zaświadczeń straży granicznej. Ten punkt jest raczej dla ludzi przylatujących ze strefy Schengen, ale nie jest to reguła. Jest czynny codziennie, od 6 do około 24.
Jest to szybki test antygenowy, gotowy w 20 minut, a jego koszt to 170 zł, zdecydowanie taniej niż testy PCR. Przypominamy, negatyw automatycznie zwalnia z kwarantanny!

Drugi punkt pobrań zlokalizowany jest w hali odbiorów bagaży przy taśmie nr.7. Otwarty jest codziennie od 6:30 do około 24. Wynik jest w języku angielskim, więc bardziej przystosowany do osób przylatujących spoza Schengen. Również jest to szybki test antygenowy, gotowy w 20 minut. Jego koszt to 200 zł. Negatywny także zwalnia z kwarantanny.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.