Od czerwca Wizz Air uruchamia loty na Sri Lankę!

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Wizz Air zwiększa ilość atrakcyjnych połączeń ze swojej bazy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Już od 1 czerwca węgierski przewoźnik poleci z Abu Zabi na Sri Lankę. Samoloty będą lądować w mieście Mattala, na południu wyspy.

Wizz Air wprowadza do swojego systemu rezerwacyjnego najbardziej egzotyczną trasę w swojej historii. Jeszcze parę lat temu nikt by się nie spodziewał, że tani węgierski przewoźnik będzie planował taką ekspansję na światowy rynek.

Linia coraz bardziej zadomawia się w Zatoce Perskiej i jak możemy się spodziewać, to nie będzie jej ostatni egzotyczny kierunek. Wszystkie takie loty będą realizowane z lotniska w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie Wizz Air bazuje swoje samoloty.

Docelowym lotniskiem, na którym będzie lądować Wizz Air na Sri Lance, jest Międzynarodowy Port Lotniczy Mattala Rajapaksa. Jest to stosunkowo małe lotnisko, ale tuż po wylądowaniu znajdujemy się w komfortowym położeniu, na samym południu Sri Lanki. Od samego lotniska do wybrzeża będzie nas dzielić niecałe 30 kilometrów, od słynnej turystycznej miejscowości Galle 120 kilometrów, a w odległości 45 kilometrów znajduje się Yala National Park Safari.

Z systemu rezerwacyjnego możemy wyczytać, że loty będą realizowane w poniedziałki, środy i piątki, a przelot w jedną stronę potrwa około 5 godzin i 30 minut. Na ten moment połączenie będzie realizowane od 1 czerwca do 28 października.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.