Ryanair inwestuje w Poznaniu. Nowy samolot i dwa nowe połączenia

Ryanair ogłosił ambitne plany rozwoju w Poznaniu. W środę, przedstawiciele linii lotniczych ogłosili znaczące inwestycje na lotnisku Ławica, w tym otworzenie połączenia do Lizbony i Pafos, a także zbazowanie nowego samolotu. To dobra wiadomość zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i miłośników podróży.

Foto: Markus Winkler/ Unsplash

Ryanair nie zamierza zwalniać tempa w Poznaniu. W nowym zimowym rozkładzie lotów pojawią się dwie zupełnie nowe trasy – Lizbona w Portugalii i urokliwe Pafos na Cyprze. To świetna wiadomość dla tych, którzy marzą o zwiedzaniu portugalskich klimatycznych uliczek czy relaksującym wypoczynku na słonecznym Cyprze.

Ale to nie wszystko. Właśnie w Poznaniu Ryanair zdecydował się również zbazować trzeci samolot – Boeing 737 MAX. To oznacza większą dostępność lotów, bardziej elastyczny rozkład oraz jeszcze większy wybór połączeń dla pasażerów podróżujących z Ławicy. W sumie nowe inwestycje irlandzkiego przewoźnika w poznańskim lotnisku wyniosą około 300 milionów dolarów.

Nowe połączenia, trzeci samolot i olbrzymia inwestycja to z pewnością dobre wieści dla Poznania i całego regionu. To również potwierdzenie, że miasto staje się coraz ważniejszym punktem na mapie tanich podróży lotniczych w Europie Środkowej.

Planujesz podróż z Poznania?Odwiedź naszą stronę Podróże z Hubertem oraz przeszukaj promocje lotnicze, w których znajdziesz masę lotów w atrakcyjnych cenach, w tym również z Poznania.

Źródło: ryanair.com/pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.