Nowy prezes w zarządzie CPK

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) ogłosił nowy skład zarządu, wybierając dr Filipa Czernickiego na stanowisko Prezesa Zarządu oraz Marcin Michalskiego na Członka Zarządu. Decyzja ta ma związek z dążeniem do wzmocnienia strategicznego i operacyjnego zarządzania w ramach realizacji projektów infrastrukturalnych.

Foto: CPK

Nowy skład zarządu CPK wzbudza nadzieję na skuteczne kierowanie procesami planowania, budowy i eksploatacji infrastruktury transportowej, która ma odgrywać kluczową rolę w rozwoju komunikacyjnym Polski w najbliższych latach. Oczekuje się, że ich wiedza, doświadczenie i zdolności przywódcze przyczynią się do skutecznej realizacji ambitnych celów strategicznych CPK.

Filip Czernicki nowym prezesem CPK

Dr Filip Czernicki, nowy Prezes Zarządu CPK, wnosi do zespołu kilkunastoletnie doświadczenie w branży lotniczej oraz zarządzaniu projektami o znaczeniu strategicznym. W przeszłości był zaangażowany w inicjowanie, prowadzenie i nadzorowanie realizacji takich kluczowych projektów jak Chopin Airport City czy rozbudowa Lotniska Chopina w Warszawie. Dodatkowo, pełnił funkcję Prezesa Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, co dodatkowo podkreśla jego ekspertyzę w zakresie infrastruktury lotniczej.

Z kolei Marcin Michalski, nowy Członek Zarządu CPK, to doświadczony menedżer z bogatym bagażem zawodowym. Przez ostatnie trzy lata zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego w Banku Ochrony Środowiska, a wcześniej spędził ponad dwie dekady w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie pełnił różne kluczowe funkcje, w tym dyrektora zarządzającego. Jego doświadczenie w obszarze finansów i zarządzania będzie nieocenione w realizacji złożonych projektów infrastrukturalnych CPK.

Źródło: cpk.pl/pl/

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.