Nowy podatek na Bali. Turyści zapłacą każdorazowo przy wjeździe na wyspę

Turyści planujący odwiedzić Bali wkrótce muszą się przygotować na pewne zmiany. Urzędnicy ogłosili wprowadzenie nowego podatku turystycznego, który zacznie obowiązywać od 14 lutego 2024 roku. To ważna informacja dla wszystkich gości zagranicznych wybierających się na tę popularną wyspę.


Bali, foto: Oliver Sjöström/ Unsplash

Nowy podatek turystyczny związany z ochroną środowiska wyniesie 150 000 indonezyjskich rupii (IDR) za osobę za każdą wizytę na Bali. To około 10 USD i warto zaznaczyć, że opłata obejmuje zarówno dorosłych, jak i dzieci. Co to oznacza w praktyce? Jeśli jako turysta przyjedziesz na Bali, a potem zdecydujesz się na krótką wizytę na innej indonezyjskiej wyspie, a następnie wrócisz na Bali, niestety, zostaniesz obciążony opłatą ponownie.

Nowy podatek turystyczny jest dodatkowy do już istniejącej opłaty za 30-dniową wizę w wysokości 500 000 IDR, którą trzeba uiścić w dniu przyjazdu. Dla turystów oznacza to, że odwiedzając Bali, będą musieli zapłacić zarówno za wizę, jak i za nowy podatek.

Warto uwzględnić te opłaty w planowaniu budżetu podróży na Bali. Niezależnie od tych zmian Bali nadal pozostaje jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc na świecie, które przyciąga turystów swoją niezwykłą kulturą, plażami i przyrodą.

Źródło: thebalisun.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.