Nowy, niesamowity wiszący most w Europie i to niedaleko Polski!

W miejscowości Sátoraljaújhely na północy Węgier właśnie otworzono zjawiskowy wiszący most. Konstrukcja ma 700 metrów długości i przez szklaną podłogę gwarantuje niesamowite widoki.

Widok z mostu po zmroku/ Fot: Nagy Attila-Süti, Facebook

Pomysły na krótkie wypady z południowej Polski właśnie się powiększyły. Około 200 kilometrów od Nowego Sącza, ponad 300 kilometrów od Krakowa powstała niesamowita atrakcja. Chodzi o wiszący most w węgierskiej miejscowości Sátoraljaújhely, na północy kraju, tuż przy słowackiej granicy. Konstrukcja z miejsca stała się jednym z najdłuższych wiszących mostów na świecie i jedną z największych atrakcji turystycznych Węgier.

Nowa, wspaniała atrakcja na północy Węgier

Węgierski wiszący most ma 700 metrów długości i jest podtrzymywany przez sześć specjalnych lin. Budowa atrakcji trwała 3 lata, a most połączył dwa okoliczne wzgórza w parku rozrywki Zemplén. Inwestycja w wiszący most ma sprawić, że ten region Węgier na dłużej zakotwiczy się w pamięci turystów. Cena wejścia na most to 5000 forintów węgierskich, czyli około 55 zł. Odważylibyście się wejść?

Źródło: www.boon.hu/helyi-kozelet/2024/04/satoraljaujhely-fuggohid-nemzeti-osszetartozas-hidja-kepek-video-boon

Most wiszący w Sátoraljaújhely/ Tło: Nagy Attila-Süti, Facebook

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.