Nowości od Wizz Air na wakacje! Z Katowic polecimy do Tirany, na Ibizę i Maderę!

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Linie lotnicze Wizz Air uruchamiają od czerwca 3 nowe trasy z Polski, które mogą stać się wakacyjnymi hitami. W wakacje z Katowic będziemy mogli polecieć do Tirany, na Ibizę oraz pierwszy raz bezpośrednio na portugalską Maderę.

Południe Polski w tym sezonie wakacyjnym może być bardzo zadowolone z dostępnej siatki połączeń lotniczych. Jeśli nie macie pomysłu na wakacje, to spójrzcie na miejsca, do których latają przewoźnicy, znajdziecie coś dla siebie w mig! Tym razem Wizz Air postanowił uruchomić nowe trasy z lotniska w Katowicach i to bezpośrednio w świetne, wakacyjne miejsca.

Już w czerwcu z Portu Lotniczego w Pyrzowicach będziemy mogli polecieć na wycieczkę na Maderę, hiszpańską Ibizę i do stolicy Albanii, Tirany.

Na Maderę to będzie pierwszy bezpośredni lot z Polski, który nie jest czarterem. Wydaje się to świetną okazją to odwiedzenia „Hawajów Europy”, która jawi się jako zielona oaza na Oceanie Atlantyckim. Na wyspie urodził się Cristiano Ronaldo i na miejscu nie odgonicie się od symboliki, nawiązującej do jednego z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej.

Pierwszy lot z Katowic na Maderę odbędzie się 18 czerwca. W sezonie wakacyjnym loty odbywać się będą dwa razy tygodniowo: we wtorki i soboty. Czas przelotu w jedną stronę będzie wynosić około 5 godzin i 20 minut. Węgierskie linie nie wygaszą jednak połączenia z końcem wakacji. Ostatni zaplanowany lot na ten moment jest na 25 marca, więc bezpośrednie i wygodne loty na Maderę będą cieszyć nas również w sezonie zimowym.

Ibiza jest świetną propozycją na wakacje i to niezależnie od naszych preferencji. Znajdziemy tu największe imprezownie w Europie i zabawimy się do białego rana, ale możemy również zwiedzać zabytkowe miasta i wybrać się do Parku Narodowego SES SALINES.

Loty na Ibizę odbywać się będą przez cały sezon wakacyjny, od 15 czerwca do 19 października. Zaplanowano jeden lot tygodniowo, w środy, który ma potrwać w jedną stronę około 3 godzin.

Ostatnia z nowych destynacji od Wizz Air to Tirana. Pierwszy lot do stolicy Albanii zaplanowano na 16 czerwca, a ostatni na 16 września. Loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Lot w jedną stronę będzie trwać 1 godzinę i 50 minut.

Sama stolica Albanii nie należy do zbyt ciekawych (chyba że lubicie architekturę brutalistyczną), ale jest to świetna baza wypadowa na resztę Albanii, która jest jeszcze nieodkryta w większości i można uznać ją za nieoszlifowany diament.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.