Nowoczesne skanery CT również na lotnisku w Poznaniu

Nowoczesne skanery CT będą już wkrótce dostępne na lotnisku w Poznaniu, przynosząc pasażerom udogodnienia podczas kontroli bezpieczeństwa.

Foto: yousef alfuhigi/ Unsplash

Lotnisko w Poznaniu dołącza do grona innych polskich portów lotniczych, które również wprowadzą nowoczesne skanery CT. Kraków był pierwszym miastem, które zapowiedziało zainstalowanie urządzeń, technologia ta trafi również na lotniska w Warszawie i Katowicach. Inwestycja ma na celu poprawę doświadczenia podróżowania dla pasażerów i zwiększenie efektywności procesów bezpieczeństwa na lotniskach w Polsce.

Zobacz również: Lotnisko w Katowicach zyska nowoczesne skanery CT

Udogodnienia na lotnisku w Poznaniu dzięki skanerom CT

Planowane wdrożenie nowych skanerów CT na lotnisku w Poznaniu, zapowiedziane na połowę przyszłego roku, ma na celu zwiększenie wygody i efektywności dla podróżnych. Dzięki tej technologii, pasażerowie nie będą musieli wyciągać płynów i elektroniki z plecaków czy walizek, co znacznie usprawni proces kontroli bezpieczeństwa.

Oprócz eliminacji konieczności segregowania bagażu, skanery CT umożliwią również pozbycie się ograniczeń dotyczących przewożenia płynów o pojemności nie większej niż 100 ml – wszystko zależy od Urzędu Lotnictwa Cywilnego. To dobra wiadomość dla podróżnych, którzy nie będą już musieli martwić się o ograniczenia w przewożeniu ulubionych kosmetyków czy napojów.

Źródło: poznanairport.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.