Nowe trasy z Wilna po Europie uruchomi airBaltic

Łotewskie linie lotnicze airBaltic startują z nowymi trasami z Wilna. Trzy nowe połączenia ze stolicy Litwy zostaną uruchomione w maju 2024. Gdzie polecimy? Lizbona, Oslo i Hamburg.

Fot: Airbus A220-300 airBaltic/ Anna Zvereva- Air Baltic, YL-CSJ, Airbus A220-300, CC BY-SA 2.0

Największa łotewska linia lotnicza stawia na dalszy rozwój. Nowe połączenia airBaltic będzie uruchamiać ze stolicy Litwy, Wilna. Padło na trzy nowe kierunki: norweskie lotnisko Torp, blisko miejscowości Sandefjord i w odległości 100 kilometrów od Oslo, niemiecki Hamburg i świetną destynację turystyczną, czyli portugalską Lizbonę.

Z Wilna do Oslo, Lizbony i Hamburga

Wszystkie nowe połączenia airBaltic będą wykonywane z Wilna. Ze stolicy Litwy polecimy do Oslo-Torp, Lizbony i Hamburga.

2 maja wystartuje trasa do Hamburga. Będzie wykonywana dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. 4 maja rozpoczną się operacje na trasie do Lizbony z częstotliwością dwóch lotów w tygodniu: we wtorki i soboty. Najpóźniej airBaltic zacznie latać do Oslo-Torp, bo dopiero 29 października. Przewoźnik będzie latał do Norwegii dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

Źródło: www.pasazer.com/news/465156/airbaltic,uruchomi,trzy,nowe,polaczenia,z,wilna.html

Tło: samolot w barwach airBaltic/ Bene Riobó – Own work, CC BY-SA 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.