Nowe trasy Wizz Air z Gdańska do Hiszpanii i Danii

W sezonie zimowym 2023/24 zostaną uruchomione 3 nowe połączenia z lotniska w Gdańsku: do Kopenhagi, Alicante i na Teneryfę. Wszystkie trasy będą realizowane przez Wizz Air. Pierwsze loty zostaną zainaugurowane już 29 października.

Fot: Alicante/Attila Surányi, Unsplash

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku nie będzie miał na co narzekać zimą. Wizz Air właśnie ogłosił 3 nowe połączenia z Trójmiasta, które wystartują na samym początku nowego sezonu zimowego. Nowymi kierunkami będzie Hiszpania i Dania, a konkretnie Teneryfa, Alicante i Kopenhaga.

Nowe połączenia wystartują oraz będą realizowane w następującej częstotliwości:

  • Teneryfa – od 29 października do 7 kwietnia, 2 razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Czas przelotu w jedną stronę to około 5 godzin i 50 minut.
  • Alicante – od 30 października do 5 kwietnia, 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Czas przelotu w jedną stronę to około 3 godziny i 30 minut.
  • Kopenhaga – od 29 października do 7 kwietnia, 5 razy w tygodniu: we wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Czas przelotu w jedną stronę to około godzina i 5 minut.

Bilety na nowe trasy z Gdańska możesz kupić bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Źródło/ Tło: Marek Piwnicki, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.