Nowe trasy Pegasus Airlines do europejskich stolic

Tureckie linie lotnicze Pegasus Airlines wystartują w maju z dwoma nowymi trasami do europejskich stolic: słowackiej Bratysławy i bułgarskiej Sofii. Tani przewoźnik będzie tam latał ze Stambułu.

Fot: Sobór św. Aleksandra Newskiego w Sofii/ Ivan Nedelchev, Unsplash

Niskobudżetowe tanie linie lotnicze w Turcji mają się świetnie. Jednym z liderów tego rynku jest Pegasus Airlines. To linia dobrze znana Polakom – kiedyś wykonywała wakacyjne rejsy czarterowe z Polski do Turcji, teraz lata również na kilku trasach regularnych, takich jak z Krakowa do Ankary lub z Warszawy do Izmiru. Przewoźnik stawia na agresywny rozwój i uruchamia coraz to nowsze trasy. Tym razem Pegasus Airlines połączy Stambuł z dwoma nowymi miastami: z Sofią i Bratysławą.

Ze Stambułu do Słowacji i Bułgarii

Jak podaje portal pasażer.com, w maju bieżącego roku Pegasus Airlines uruchomi dwie nowe trasy: do stolicy Bułgarii, Sofii i stolicy Słowacji, Bratysławy pasażerowie polecą z Portu lotniczego Stambuł-Sabiha Gökçen, czyli drugiego lotniska obsługującego Stambuł.

1 maja wystartują samoloty do Sofii i będą latać trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. 15 maja zostaną uruchomione loty do Bratysławy i będą wykonywane dwa razy w tygodniu: w środy oraz niedziele. Będzie to pierwsza w historii bezpośrednia trasa z Bratysławy do Stambułu.

Źródło: www.pasazer.com/news/465144/pegasus,airlines,poleci,ze,stambulu,do,sofii,i,bratyslawy.html

Tło: samolot Pegasus Airlines/ NATHAN KASONGO, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.