Nowe trasy Finnair do Portugalii i Norwegii

Fińskie linie lotnicze Finnair uruchomią dwa nowe połączenia ze swojej głównej bazy przesiadkowej w Helsinkach: do portugalskiego Faro i norweskiego Kirkenes. Trasa do Faro będzie wykonywania jako międzylądowanie na tasie do Lanzarote.

Fot: Finnair/ Joshua Leong, Unsplash

Narodowe linie lotnicze Finlandii dodają nowe trasy do swojej siatki połączeń lotniczych. Finnaiar ogłosił dwie nowe trasy z Portu lotniczego Helsinki-Vantaa do Faro w południowej Portugalii i Kirkenes w północnej Norwegii. Faro będzie idealnym kierunkiem urlopowym dla pasażerów z Finlandii, a Kirkenes to ciekawy pomysł na wycieczkę na „koniec świata”, gdyż to norweskie miasto leży daleko na północy Norwegii, tuż przy granicy z Rosją.

Na pokładzie Finnair do Portugalii i Norwegii

Pierwsze wystartuje połączenie do Faro. Loty na trasie będą wykonywane od 29 października, czyli od startu sezonu zimowego z częstotliwością dwóch lotów w tygodniu: we wtorki i soboty. Nie będzie to jednak zwyczajne połączenie, bo loty do Faro będą częścią trasy Finnair na Lanzarote – międzylądowanie będzie w Faro, do którego również można kupić bilety.

Połączenie do norweskiego Kirkenes wystartuje dopiero 1 kwietnia 2025 roku z częstotliwością trzech lotów w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Loty będą wykonywane z międzylądowaniem w mieście Ivalo.

Źródło: www.pasazer.com/news/465222/finnair,poleci,do,faro,oraz,kirkenes.html

Tło: samolot Finnair/ Tim van der Kuip, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.