Nowe trasy easyJet na Wyspy Zielonego Przylądka!

Na jesień easyJet uruchomi jedną z najbardziej wyczekiwany tras przez turystów w Europie. W końcu niskobudżetowy przewoźnik ze Starego Kontynentu poleci na Wyspy Zielonego Przylądka. Brytyjski przewoźnik będzie latał na wyspę Sal z Porto i Lizbony.

Airbus easyJet/ Fot: Call Me Fred, Unsplash

Jeden z najciekawszych wakacyjnych kierunków wśród Europejczyków otwiera się dla budżetowych podróżników. Na Wyspy Zielonego Przylądka, wyjątkowego wyspiarskiego państwa, położonego w północno-zachodniej Afryce będzie latać easyJet. Brytyjski przewoźnik uruchomi dwie nowe trasy do Republiki Zielonego przylądka jesienią z dwóch największych portugalskich miast: z Porto oraz Lizbony.

Tanie linie wkraczają na Wyspy Zielonego Przylądka

Samoloty easyJet z Lizbony i Porto polecą na wyspę Sal, główną wyspę w Republice Zielonego Przylądka. Połączenie z Porto wystartuje 30 października i będzie realizowane dwa razy tygodniowo, a loty z Lizbony zadebiutują 29 października i będą wykonywane 4 razy w tygodniu.

To będzie już druga tania linia lotnicza, która uruchamia w ostatnim czasie loty na Wyspy Zielonego Przylądka. Przed easyJetem była francuska linia Transavia. Nie ulega jednak wątpliwości, że wejście na rynek w Capo Verde jednego z największych tanich przewoźników w Europie może stworzyć możliwości zwiedzenia Wysp Zielonego Przylądka budżetowo i na własną rękę. To też świetna okazja dla podróżnych z Polski, gdyż na ten moment jedyne loty na Wyspy Zielonego Przylądka dostępne z naszego kraju to czartery bur podróży.

Źródło: www.timesaerospace.aero/news/route-planning-and-tourism/easyjet-introduces-flights-to-cape-verde

Wyspa Sal, Cape Verde/ Tło: Peace Itimi, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.