Nowe trasy do Chin z Budapesztu i Marsylii

Chińska linia Shanghai Airlines ogłosiła uruchomienie nowych połączeń lotniczych z Budapesztu do Xi’an oraz z Marsylii do Szanghaju.

Szanghaj, foto: Siyuan Hu/ unsplash

Nowe połączenia z Budapesztu do Xi’an oraz z Marsylii do Szanghaju to ważny krok w rozwoju chińskiej linii lotniczej na rynku europejskim. Dzięki nowym trasom podróżni z Europy będą mieli więcej możliwości dotarcia do Chin, co z pewnością przyczyni się do wzrostu ruchu turystycznego oraz biznesowego między tymi regionami.

Shanghai Airlines uruchomi kolejne połączenia do Europy

Jako pierwsze zostanie zainaugurowane połączenie z Budapesztu do Xi’an, które wystartuje 29 czerwca. Loty na tej trasie będą obsługiwane samolotami typu Boeing 787-9 Dreamliner. Przewoźnik planuje realizować te rejsy raz w tygodniu, w każdą sobotę.

Kolejnym krokiem chińskiej linii lotniczej jest uruchomienie połączenia z Marsylii do Szanghaju, które rozpocznie się 2 lipca. Rejsy pomiędzy drugim największym miastem we Francji a największym w Chinach będą realizowane trzy razy w tygodniu – we wtorki, piątki oraz niedziele.

Źródło: airpaz.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.