Nowe trasy do Albanii z dwóch miast w Polsce!

Wizz Air umacnia swoją bazę w stolicy Albanii i uruchamia sześć nowych połączeń, w tym dwa do Polski. Na początku lipca wystartują nowe połączenia z Poznania oraz Gdańska do Tirany, stolicy Albanii.

Wizz Air powiększa swoją działalność w Albanii. Węgierski przewoźnik coraz mocniej zwiększa swoją obecność w tym mniej oczywistym bałkańskim państwie, a sama Albania zyskuje coraz większą popularność wśród turystów na świecie. Polscy wczasowicze polubili wypoczynek w słonecznej Albanii, więc Wizz Air przygotował dla nas coś specjalnego.

Na początku lipca Wizz Air uruchomi dwa nowe połączenia do Tirany z Polski: z Poznania i z Gdańska. Już teraz do stolicy Albanii możemy dolecieć z Katowic, Wrocławia i warszawskiego lotniska Chopina.

Połączenie z Poznania do Tirany wystartuje we wtorek, 4 lipca. Ostatni lot na tej trasie zaplanowano na 28 października. Loty odbywać się będą 2 razy w tygodniu: we wtorki i soboty. Przelot ma trwać 2 godziny i 15 minut.

Połączenie z Gdańska do Tirany wystartuje w czwartek, 6 lipca. Ostatni lot na tej trasie zaplanowano na 29 października. Loty odbywać się będą 2 razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Przelot ma trwać 2 godziny i 25 minut.

Polska to nie jedyny kierunek ofensywy węgierskiego przewoźnika w powiększaniu swojej bazy w Albanii. Wizz Air z początkiem wakacji uruchomi też 4 nowe połączenia do Włoch z Tirany: do Neapolu, Reggio di Calabria, Brindisi i Triestu.

Źródło/ Zdjęcie w tle: Ergys Temali, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.