Nowe trasy Croatia Airlines z Zagrzebia

Nowe bezpośrednie połączenia ze stolicy Chorwacji, Zagrzebia, uruchomi narodowy przewoźnik tego kraju Croatia Airlines – do Sztokholmu, Berlina i Tirany.

Fot: Nowy terminal lotniska w Zagrzebiu/ ZagrebAirport – Vlastito djelo postavljača, CC BY-SA 4.0

Do stolicy Chorwacji przybył wiatr dobrych zmian i nowych połączeń lotniczych. Narodowy chorwacki przewoźnik, czyli Croatia Airlines, zdecydował się na uruchomienie 3 nowych tras po Europie, a konkretnie do 3 europejskich stolic: Berlin (Niemcy), Tirana (Albania) i Sztokholm (Szwecja). Nowe rotacje będą wykonywane samolotami typu Airbus A320.

Nowe połączenia Croatia Airlines

3 nowe trasy do istotnych europejskich stolic w wykonaniu Croatia Airlines prezentują się następująco:

  • Zagrzeb – Sztokholm, start 20 maja, 3 razy w tygodniu: poniedziałki, środy, piątki.
  • Zagrzeb – Berlin, 21 maja, 3 razy w tygodniu: wtorki, piątki i niedziele.
  • Zagrzeb – Tirana, 14 czerwca, 2 razy w tygodniu: piątki i niedziele.

Z perspektywy chorwackiego przewoźnika narodowego to bardzo ważne połączenia. Bardzo dużo Chorwatów mieszka i pracuje w Niemczech i Szwecji, co pozwoli Chorwatom łatwiej podróżować do swojej stolicy w komfortowych warunkach. Połączenie do Tirany to standard wymagany, gdyż z reguły regionalne stolice powinny mieć ze sobą połączenie lotnicze.

Źródło: www.pasazer.com/news/465000/croatia,airlines,uruchomi,trzy,nowe,polaczenia,z,zagrzebia

Tło: Airbus A319 Croatia Airlines/ Adrian Pingstone (Arpingstone) – Vlastito djelo postavljača, Javno vlasništvo

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.