Nowe standardy higieny w Airbnb

Z uwagi na pandemię koronawirusa i obawy zarówno gospodarzy, jak i ich gości, Airbnb ogłosił nowy protokół sprzątania. Opiewający na 40 stron podręcznik zawiera szczegółowe wytyczne odnośnie najlepszych i najbezpieczniejszych praktyk sprzątania wynajmowanych miejsc. Niezbędna będzie także min. 24-godzinna przerwa między okresami wynajmu.

fot. Unsplash

W podręczniku określone są nie tylko procedury, na przykład dotyczące maseczek i rękawiczek podczas sprzątania, ale także konkretne chemikalia, których gospodarze powinni używać do dezynfekcji swoich domów i mieszkań. Serwis chce poprawić nie tylko nadszarpnięte czasem pandemii wyniki finansowe, lecz także zaufanie między użytkownikami. Ostatnimi czasy spływało dużo skarg od gości, którzy skarżyli się na niejasne zasady anulowania rezerwacji.

Gospodarze będą zobowiązani do tego, by uczynić swoje miejsce nie tylko czystym i schludnym, lecz także maksymalnie bezpiecznym pod kątem sanitarnym. Ci, którzy będą stosować się do zasad, będą mogli o tym poinformować, a tym samym – przyciągnąć większą liczbę gości.

W serwisie pojawi się także opcja umożliwiająca ustawienie odpowiedniego odstępu między rezerwacjami. Minimum to 24 godziny, ale można będzie ustawić np. 72 godziny, by jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo.

Podręcznik dotyczący higieny pojawi się w serwisie na początku maja w wersji amerykańskiej, a z czasem zostanie rozszerzony także na inne kraje.

źródło, źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.