Nowe rozporządzenie. Na liście turystyczne kierunki

Zgodnie z opublikowanym dziś rozporządzeniem, od 16 września nie polecimy do 30 krajów, w tym do Francji, Czarnogóry i Hiszpanii. Są też dobre informacje. Zniesiono zakaz lotów m.in. do Albanii, Kosowa, Rumunii i na Maltę.

Zdjęcie: Suhyeon Choi/ Unsplash

W dotychczasowym rozporządzeniu widniały 44 państwa. Od środy liczba ta zmniejszy się do 30. Mimo to, z nowych przepisów nie będą zadowolone osoby, chcące w najbliższym czasie podróżować do Francji, do której loty zostaną od jutra zawieszone. To samo tyczy się Hiszpanii, która na liście została wymieniona po raz kolejny. Pełną listę państw objętych zakazem możecie znaleźć TUTAJ.

Przepisy przewidują również wyjątki. Zakazu nie stosuje się do samolotów wykonujących loty międzynarodowe  “z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2”. Ponadto, zakaz nie obejmuje lotów wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie nowych przepisów. 

Rozporządzenie obowiązuje do 29 września 2020 r.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.