Nowe połączenie z Warszawy do Islandii!

Na początku kwietnia 2023 roku PLAY Airlines uruchomią połączenie z Warszawy do Reykjaviku. Samoloty będą latać na tej trasie 2 razy w tygodniu. Nowy przewoźnik będzie konkurencją dla Wizz Air, który jako jedyny na ten moment lata ze stolicy Polski do stolicy Islandii.

W systemie rezerwacyjnym irlandzkiej linii lotniczej PLAY Airlines pojawiło się nowe połączenie, które z pewnością ucieszy wielu polaków. Na początek wiosny zostanie otwarta nowa trasa z Portu lotniczego Keflavík (50 kilometrów od Reykjavíku) do warszawskiego lotniska Chopina.

Trasa wystartuje 3 kwietnia i na ten moment widnieje w systemie rezerwacyjnym do praktycznie końca października, gdzie 27 października to data ostatniego lotu w sezonie.

Samoloty będą kursować między stolicami Polski i Islandii 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. W poniedziałki samoloty z Warszawy będą startować o 21:55 naszego czasu, a lądować o 0:15 czasu islandzkiego. W piątki samoloty z Warszawy będą startować również o 21:55 naszego czasu, a lądować o 0:15 czasu islandzkiego.
W poniedziałki z Reykjaviku samoloty będą startować o 14:50 czasu islandzkiego i wylądują w Warszawie 20:55 naszego czasu. Tak samo godzinowo sytuacja ma wyglądać podczas piątkowego rejsu z Islandii do Polski. Lot z Polski na Islandię ma trwać 4 godziny i 20 minut, a lot powrotny 4 godziny i 5 minut.

Nowo uruchomione połączenie to świetna informacja nie tylko dla turystów, ale również dla licznej Polonii zamieszkującej odległą i piękną Islandię.

Źródło/ Zdjęcie w tle: Photo by Michał Mancewicz, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.