Nowe połączenie czarterowe z Zielonej Góry

W najbliższym sezonie letnim zielonogórskie lotnisko zyska bardzo atrakcyjną trasę – z Babimostu będą wykonywane loty do Albanii, a konkretnie do Tirany, stolicy tego bałkańskiego państwa.

Fot: albańskie plaże/ Jani Godari, Unsplash

Lato na lotnisku w Zielonej Górze nie zapowiada się na nudne. Do regularnej trasy do Warszawy, czarterowych połączeń Egiptu, Tunezji i Turcji dołączy nowe połączenie do Tirany w Albanii. O możliwości uruchomienia takiego połączenia do Albanii samorząd województwa lubuskiego informował już jakiś czas temu, ale teraz widocznie udało się dopiąć ostatnie formalności.

Z Zielonej Góry prosto do Albanii

Nowe połączenie z Zielonej Góry do Tirany wystartuje już 16 czerwca 2024 roku i będą realizowane raz w tygodniu, w każdą niedzielę. Trasa będzie obsługiwana przez biuro podróży Rego-Bis. Klienci będą mogli wypoczywać w na albańskim wybrzeżu: w kurorcie Durres lub miejscowości Golem. W ramach zakupionej wycieczki w cenie znajdzie się też transport do hotelu z lotniska w Tiranie.

Albania jest doskonałym miejscem na wakacje. Teraz mieszkańcy Zielonej Góry i okolic nie będą musieli jeździć do oddalonych od siebie o wiele kilometrów lotnisk, a będą mogli wybrać się na wakacje ze swojego lokalnego portu lotniczego.

Źródło: gospodarka.sos.pl/polecimy-z-zielonej-gory-do-tirany-w-albanii

Tło: Jezioro Koman/ Yves Alarie, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.