Nowe połączenia z Pragi do Azji Środkowej

Praga rozszerza swoją sieć połączeń lotniczych o dwa nowe kierunki w Azji Środkowej. W nadchodzącym sezonie letnim podróżni zyskają możliwość bezpośrednich lotów do stolic Uzbekistanu i Kazachstanu.

Foto: Anna Zvereva/ Wikimedia

Pierwszym z nowych połączeń będzie trasa do Taszkentu, stolicy Uzbekistanu. Inauguracja tej linii lotniczej przewidziana jest na 18 kwietnia 2024 roku. Uzbecka linia Qanot Sharq będzie obsługiwać rejsy w każdy czwartek i niedzielę, korzystając z samolotów Airbus A321neo.

Drugie z nowych połączeń przewidziane jest do Astany, stolicy Kazachstanu. Począwszy od 22 maja br., SCAT Airlines obsługiwać będzie tę trasę w środy i soboty, wykorzystując samoloty Boeing 737. To znakomite połączenie dla podróżnych pragnących odkryć nie tylko architekturę Astany, lecz także bogactwo kulturowe Kazachstanu.

To doskonała okazja dla podróżnych, by poszerzyć swoje horyzonty i odkryć piękno tych niezwykłych destynacji. Dla miłośników podróży to kolejny krok w kierunku odkrywania świata, zaczynając od jednych z najpiękniejszych miast Europy Środkowej.

Źródło: pasazer.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.