Nowe połączenia z Katowic do Kopenhagi i Alicante

Wizz Air zwiększa swoją obecność na katowickim lotnisku. Węgierski przewoźnik uruchomi w nadchodzącym sezonie zimowym nowe połączenia z Pyrzowic do Alicante i Kopenhagi. Pierwsze loty odbędą się już w ostatnich dniach października.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach powiększa swoją współpracę z Wizz Air i zyska na tym dwie nowe trasy w sezonie zimowym. Nowe połączenia zostaną uruchomione do Alicante i Kopenhagi. Oto szczegóły dotyczące nowych tras:

  • Alicante – od 31 października do 6 kwietnia, 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Czas przelotu w jedną stronę to około 3 godziny i 15 minut.
  • Kopenhaga – od 29 października do do 7 kwietnia, 4 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Czas przelotu w jedną stronę to około godzina i 25 minut.

Nowe kierunki to świetna okazja na podróż w okresie zimowym dla mieszkańców Śląska i dalszych okolic. Przykładowo loty do Kopenhagi w sobotę są z samego rana, a powrót jest w niedzielę samego rana, więc można spędzić cały dzień w stolicy Danii i po noclegu pojechać na lotnisku, lub wytrwali mogą całą dobę zwiedzać i z rana pojechać na lotnisko. Alicante to z kolei gwarancja ciepła i odpoczynku od zimnej, ponurej Polski w zimowym okresie.

Źródło/ Tło: Nick Karvounis, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.