Nowe połączenia z Europy do Uzbekistanu. Wizz Air negocjuje

Wizz Air, jeden z wiodących przewoźników lotniczych w Europie, rozpoczął negocjacje w sprawie uruchomienia nowych połączeń z Europy do Uzbekistanu.

Taszkent, foto: Farhodjon Chinberdiev/ Unsplash

Spotkanie, które odbyło się w Budapeszcie, miało na celu omówienie potencjalnych nowych połączeń lotniczych z Europy do Uzbekistanu. W grudniu 2022 roku Wizz Air Abu Dhabi, spółka zależna od Wizz Air, wprowadził regularne loty do Samarkandy z Abu Zabi, otwierając tym samym nowe perspektywy na rynku uzbeckim. Dodatkowo, kilka miesięcy później, uruchomiono połączenie łączące Taszkent i Abu Zabi.

Wizz Air dąży do otwarcia lotów z Europy do Uzbekistanu

Podczas spotkania w Budapeszcie ambasador Uzbekistanu dyskutował z przedstawicielami Wizz Air na temat potencjalnych tras, które mogłyby łączyć uzbeckie miasta z europejskimi stolicami. Rozmowy te będą kontynuowane podczas planowanej wizyty dyrektora generalnego Wizz Aira, Jozsefa Varadiego, w Taszkencie. Otwarcie nowych połączeń lotniczych z Europy do Uzbekistanu mogłoby znacząco ułatwić podróże między tymi regionami, przyczyniając się do dalszego rozwoju turystyki i wymiany kulturowej.

Źródło: pasazer.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.