Nowe obostrzenia na Słowacji, lockdown na dwa tygodnie

Rząd Słowacji zmuszony został do wprowadzenia nowych restrykcji po kolejnym rekordzie zakażeń w kraju. Od 25 listopada w całym kraju wprowadzony został lockdown na okres dwóch tygodni.

Fot: Słowackie Tatry/ Marek Levák ,Unsplash

24 listopada na Słowacji przybyło 10 tysięcy nowych zakażeń, co jest rekordem od czasu wybuchu pandemii. Mniej niż 50% obywateli jest zaszczepiona, a służba zdrowia już pęka w szwach.

Taki stan rzeczy doprowadził słowacki rząd do restrykcyjnych decyzji. Wzorem sąsiadów z Austrii wprowadzono lockdown na dwa tygodnie, chociaż większość ekspertów medycznych zalecała wydłużyć ten czas do 21 dni.

Otwarte będą tylko sklepy pierwszej potrzeby. Jak można zrozumieć z komunikatów, turystyka też zostanie zamrożona na ten okres, więc zdecydowanie odradzamy wybieranie się na Słowację w najbliższych tygodniach.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.