Nowe narzędzie do wyszukiwania najlepszych cen rejsów wycieczkowych

Biuro podróży Mein Schiffberater wykorzystało sztuczną inteligencję i stworzyło narzędzie, które wskaże klientom najlepszy moment na zakup rejsu statkiem wycieczkowym. To może być rewolucja.

Fot: statek wycieczkowy na Kajmanach/ Josiah Weiss, Unsplash

Roczniki od 1995 do około 2005 – wy też oglądaliście słynny serial „Nie ma to jak statek”? Ja osobiście uwielbiałem przygody Zacka i Codiego, te na statku nawet bardziej niż te w hotelu. Jeśli ktoś w tych latach nie oglądał już seriali młodzieżowych, to serdecznie polecam obejrzeć nawet teraz – wciąż doskonale bawi. Nie ważne jednak, czy ktoś oglądał jako dziecko przygody dwójki bliźniaków na statku wycieczkowym, czy widział kiedyś w telewizji Titanica i jego cudowne wnętrze – większość z nas kiedyś zamarzyła o rejsie luksusowym statkiem wycieczkowym. Bilety na statek wycieczkowy: kiedy najtaniej? Z pewnością takie pytanie też pojawia się w głowie. Niemieckie biuro podróży sprawiło, że wkrótce nikt nie będzie musiał się nad tym zastanawiać.

Rejs statkiem – kiedy najtańsze bilety?

Rejsy statkami wycieczkowymi mogą kojarzyć się z luksusem i ogromnymi pieniędzmi wydanymi na bilet. Niekoniecznie tak musi być! Mein Schiffberater, biuro podróży z Niemiec, stworzyli narzędzie na podstawie sztucznej inteligencji, które pomaga w wyszukaniu najtańszych biletów na rejs statkiem wycieczkowym. Szefowie tego internetowego biura podróży mówią o rewolucji w sprzedaży rejsów wycieczkowych.

System ma pomóc klientowi określić najlepszy moment na zarezerwowanie rejsu. Będą to rejsy dwóch bardzo ważnych armatorów: Aidę i TUI Cruises. Narzędzie analizuje ceny rejsów z ostatnich kilku lat i wylicza najlepszy moment na dokonanie zakupu. Twórcy zapewniają, że to jedyne tego typu narzędzie w Europie.

Źródło: turystyka.rp.pl/promy-i-statki/art39855531-kiedy-najtaniej-kupic-rejs-statkiem-jest-nowe-narzedzie-rewolucja-w-sprzedazy

Tło: statek wycieczkowy Marina Nacional/ Alonso Reyes, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.