Nowe linie lotnicze mogą dołączyć do Star Alliance

Dwie linie lotnicze wykazują chęć dołączenia do sojuszu Star Alliance. Tymi przewoźnikami są Air Premia i T’Way Airlines. Obie linie pochodzą z Korei Południowej.

Samolot linii lotniczej T’way Airlines/ Fot: Maarten Visser – HL8232 B737-800 t’ Way, CC BY-SA 2.0

Star Alliance jest największym sojuszem linii lotniczych na świecie. Aktualnie w jego składzie znajduje się 26 pełnoprawnych członków w postaci przewoźników lotniczych. Nie powinno więc dziwić, że wiele linii lotniczych chce się dostać do tego zacnego grona. Ostatnio doniesienia medialne mówią o dwóch potencjalnych kandydaturach. Obie są z Korei Południowej. Są to linie lotnicze Air Premia i T’Way Airlines.

Wakacje w Dubaju? Pełną ofertę luksusowych wakacji w Dubaju znajdziesz na naszej stronie.

Sojusz Star Alliance może się powiększyć

Szanse obu linii lotniczych na dołączenie do Star Alliance nie byłyby wielkie, gdyby nie niedawne odejście Asiana Airlines z sojuszu. Zdaniem południowokoreańskim mediów tak czy tak szanse na dołączenie do Star Alliance obu przewoźników są niewielkie. Każdemu z nich brakuje części z wymagań stawianych przed potencjalnymi kandydatami. Pozostaje śledzić rozwój sytuacji, czy nowe linie lotnicze dołączą do tego samego sojuszu, w którym są Polskie Linie Lotnicze LOT.

Źródło: www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/tway-airlines-oraz-air-premia-dolacza-do-star-alliance

Samolot linii lotniczej Air Premia/ Tło: MNXANL – Own work, CC BY-SA 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.