Nowe, bardziej ekologiczne mundury nowym znakiem rozpoznawczym easyJet

Brytyjska tania linia lotnicza easyJet ma w planach rewolucyjną wymianę umundurowania swojego personelu pokładowego i pilotów. Nowe mundury mają składać się prawie całkowicie z surowców odnawialnych.

Fot: easyJet

Linie easyJet nie od dziś pokazują, że zależy im na ochronie środowiska. Wcześniej wprowadzono specjalne zniżki dla klientów posiadających na pokładzie własne kubki na napoje (w celu zredukowania plastiku), a teraz idą o krok dalej z fenomenalną zmianą.

Brytyjska linia lotnicza ma w planach stopniowo wymienić całe umundurowanie swojego personelu na bardziej ekologiczne. Z czego ma się składać nowy mundur? Głównie z surowców odnawialnych. Na każdy mundur przypadnie 45 niepotrzebnych nikomu plastikowych butelek.

Przewoźnik zapewnia też, że reszta materiału, z którego produkowane są mundury, zostawiają o 3/4 mniejszy ślad węglowy niż te poprzednio używane. Wymiana wszystkich mundurów powinna zająć do pięciu lat.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.